• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Chociaż Unia Europejska jest w kryzysie, to jednak nikt nie powiedział, że nadal nie jest potężną organizacją. Przecież skupia wokoło siebie sporo bogatych krajów. W dalszym ciągu UE jest federacją niezmiernie bogatych państw.
Naturalnie nie wszystkie są bardzo zamożne, ale w porównaniu z choćby większości krajów w Azji, to tak czy siak UE jest wielką potęga. I chociaż w ostatnim czasie niezbyt szybko się rozwija, a przynajmniej w porównaniu z choćby Chinami, to musimy wiedzieć, że to ciągle Chiny nas gonią. Choć oczywiście nie można powiedzieć, iż UE jest wspaniałą organizacją. Według mnie UE to doskonały pomysł – nawet po połączeniu jesteśmy mniejsi, niż Chiny czy Indie, a więc tylko jako zwarta organizacja jakoś się liczymy.
Jednakże bardzo dużym minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i pozostałe potęgi gospodarcze – lub aspirujące do ich miana, dużo szybciej nas gonią. To źle, bo przecież w naszym interesie jest to, aby UE ciągle była potęgą. I oczywiście pewnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy np. problem bezrobocia, w szczególności wśród młodych ludzi, szybko zostanie zażegnany. Może całą Europę czeka los choćby Włoch, a więc niby bogatego kraju, który jednak ma bardzo duże problemy z funkcjonowaniem? Trudno jednoznacznie rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.